מקרקעין

מקרקעין- שני אנשים חותמים על מסממך ותמונה של בית ופטיש בית משפט

דירה היא השקעה חכמה ונבונה כשהיא עוברת דרך ייעוץ משפטי צמוד.

מצאתם את דירת חלומותיכם, האם אפשר להתקדם ולחתום על הסכם? אילו בדיקות חשוב לבצע לפני הקנייה? אולי להבטיח את עצמנו באמצעות זיכרון דברים? לקחת הלוואה מובטחת במשכנתא? או לחלופין לגרור את המשכנתא הקיימת? איך כדאי לתכנן את הסדר התשלומים? ממה להיזהר? לחלופין, מצאתם את הרוכשים שכבר מתכננים היכן יעמידו את חפציהם בדירתכם, האם ניתן להתקדם ולחתום איתם על הסכם? זיכרון דברים? אילו בדיקות יש לקיים לפני כן? האם יוטלו עליכם מיסים? כיצד לתכנן את הסדר התשלומים? האם כבר רכשתם דירה חלופית? האם הסדרי התשלומים תואמים ומותירים טווח בטחון? ממה להיזהר?

כמה מילים על מקרקעין

ליווי מקצועי החל מהשלב הטרום חוזי יחסוך לכם עלויות וימנע תקלות, הפתעות, עוגמת נפש ולעיתים אף פיצויים.

כשמדובר ברכישת דירה הליווי כולל עריכת בדיקות מקדמיות: רישום הדירה, היותם של המוכרים בעלי הזכויות (בעלות או חכירה), בדיקת צפי למיסוי – מס רכישה, בדיקות מימוניות, עריכת הסכם שיתאים למצבכם וליכולותיכם וליווי עד קבלת המפתח ורישום הדירה על שמכם.

ברכישה מקבלן יש להקפיד שיש בנק מלווה ושכל התשלומים ישולמו באמצעות פנקס שוברים לחשבון הליווי לפרויקט, וכן לבדוק את מפרט המכר המצורף להסכם. הליווי כולל בחינת ההסכם המנוסח מטעם עורכי הדין של הקבלן, תוך ניהול משא ומתן לעריכת שינויים שנועדו להגן על הרוכשים.

כשמדובר במכירת דירה הליווי כולל בדיקת צפי למיסוי – מס שבח, היטל השבחה, רישום הדירה, רישום הזכויות על שם המוכרים, ועריכת הסכם המכיל תנאי תשלום של הקונים שמתאימים להתחייבויותיכם, הצהרות שמותאמות למצב הדירה ולמצבכם, והגנות נוספות בהתאם למקרה.

כמו כן ניתן לערוך הסכמי שכירות שישמרו על זכויותיכם כבעלי הדירה או על זכויותיכם כשוכרים.

שלבי העבודה שלנו בתיק

קו מפריד מעוטר

פגישת היכרות ראשונית, בירור ההעדפות ובחינת הנכס שלמכירה או לקנייה. מומלץ להגיע עם כל החומרים הקיימים על הנכס למכירה או לקנייה, בין היתר לצורך חישוב מיסוי.

קו מפריד מעוטר

הסיבות שלקוחות בוחרים לעבוד
עם ד"ר נירית שולשטיין, עו"ד ונוטריון

ניסיון רב, מקצועיות, חשיבה ותכנון

מהשלב הראשוני של בחינת הנכס לצד היכרות עם הצדדים המעורבים תאפשר לערוך הסכם שמתאים לנכס, לכם ולמצבכם.

שיתוף פעולה מקצועי

שיתוף עם גורמי מקצוע רלוונטיים דוגמת שמאי מקרקעין ויועץ משכנתאות במידת הצורך מאפשר להעניק לכם ראיה רחבה וכניסה בטוחה לעסקה.

גישה אנושית

היכרות עמוקה אתכם ועם ההיבטים החשובים לכם תאפשר לנו ליצור לכם עסקה של בית חלומותיכם.

שאלות ותשובות נפוצות

קו מפריד מעוטר

יש שאוהבים לרוץ, יש שאוהבים לטייל, יש שאוהבים לטפס ויש שאוהבים לצייר. בסוף כל יום כולם חוזרים הביתה.

אין ספק שרכישת דירה או מכירת דירה היא העסקה המשמעותית ביותר בחייו של האדם. כדי לרכוש דירה צריכים להתחבר, ממש להתאהב. אך כמו שבחיים האמיתיים יש בני זוג שרצוי להתרחק מהם, כך יש דירות שלא כדאי לרכוש או שהתנאים המוצעים לרכישה מסוכנים. התאהבתם בדירה? ביחד נוודא שהעסקה מתאימה לכם, שתוכלו לעמוד בה, ושהאהבה תנצח.

כאמור, עסקת מקרקעין היא העסקה הגדולה והיקרה ביותר שאדם מבצע בחייו. לכן חשוב ביותר להיוועץ בעורכת דין מיומנת, אחראית ומקצועית שתדאג לכם, תגן עליכם ותסייע לכם לחסוך כספים רבים, ביטולי עסקאות, פיצויים, מיסים ואף עגמת נפש. אני פה בשבילכם.

ד"ר עו"ד נירית שולשטיין עוסקת בתחום המקרקעין למעלה מ20 שנה. בעלת ניסיון בעריכת הסכמים ובייצוג מוכרים ורוכשים בדירות ובתים יד שניה, בדירות ובתים יד ראשונה מקבלן וכן בעריכת הסכמי שכירות.

המלצות של לקוחות

קו מפריד מעוטר
איך אוכל לעזור?